Najczęstsze choroby reumatyczne

Grudzień 15, 2017 by admin

choroba reumatycznaChoroby reumatyczne każdego roku dotykają wielu ludzi. Istnieje wiele rodzajów tych schorzeń, które niosą ze sobą wiele bólu i innych zaburzeń, i są źródłem cierpienia osoby chorej. Do jednych z nich należą zaburzenia nerwowo-naczyniowe. Read the rest of this entry »

Uwaga! Osoby z chorobami reumatycznymi są narażone na uzależnienie od Tramalu.

Czerwiec 29, 2016 by admin

Z oczywistych względów choroby reumatyczne powodują zmiany zwyrodnieniowe w układzie tkanek łącznych. Dotyczą one głównie kości, stawów, więzadeł, generalnie układu ruchu. Zmiany te niejednokrotnie prowadzą do ograniczenia ruchomości, ograniczając ją, są też często przyczyna powstania dolegliwości bólowych.  Z tej przyczyny osoby z rozpoznanymi chorobami reumatycznymi często nawet przewlekle przyjmują środki przeciwbólowe.

  1. Najczęściej są to Niesterydowe Leki Przeciwzapalne – NLP. Ich działanie niepożądane jest osobnicze i może zmieniać się nawet u jednego pacjenta w ciągu starzenia się lub współistnienia innych schorzeń. Jednak do najczęściej występujących objawów ubocznych należą: krwawienia z przewodu pokarmowego, nadżerki lub wrzody tramalżołądka, inne dolegliwości dyspeptyczne. Do ciężkich powikłań zaliczamy również zanik szpiku, głuchotę.
  2. Opioidowe leki przeciwbólowe, z których najczęściej ordynowany jest Tramadol czyli Tramal lub jego leki generyczne. Tutaj z kolei najczęściej występujących powikłaniem jest uzależnienie i związany  z nim szybki wzrost tolerancji na lek., wymagający stosowania coraz wyższych dawek aby uzyskać żądany efekt.

 

Jak wiadomo trudno tu uzyskać „złoty środek” i leczenie powinno być dobierane indywidualnie do każdego pacjenta.

Jeżeli już doszło do zależności a jest to szczególnie prawdopodobne u osób cierpiących na chroniczne bóle, to pacjenci tacy wymagają profesjonalnej pomocy. samodzielne próby odstawiania leku narażają chorych na przykre objawy opiatowego zespołu abstynencyjnego. Metody detoksykacji opiatowej rozwinęły się i w profesjonalnych ośrodkach można pod kontrolą ograniczyć cierpienie. Najczęściej uzyskuje się to podając objawowo, przez kilka dni inne opiatowe leki przeciwbólowe stosowane w detoksykacji. Oczywiście profesjonalne ośrodki powinny tez starać się leczyć przyczyny i objawy bólu spowodowane przez choroby reumatyczne.

Polecamy Państwu: rekomendowany ośrodek leczenia uzależnienia od tramadolu.

Oferta sprzedaży lub dzierżawy domeny, pozycjonowania strony w wyszukiwarkach.

Kwiecień 4, 2012 by admin

Oferta skierowana do specjalisty reumatologii lub lekarza specjalizującego się w tej dziedzinie medycyny. Duża część pacjentów szuka pomocy specjalisty poprzez internet. Posiadanie funkcjonalnego serwisu internetowego oprócz prestiżu daje możliwość poinformowania pacjentów o swojej ofercie. Jest doskonałą formą popularyzacji Gabinetu, pozyskiwania nowych pacjentów.

Polecamy farmakologiczne leczenie alkoholizmu

Oferta zawiera:

  • możliwość zakupu domeny http:/reumatolog.waw.pl/ lub jego dzierżawy
  • pomoc przy optymalizacji serwisu lub jego stałą administrację
  • kompleksową usługę, możliwe jest utrzymywanie strony na naszych serwerach
  • dodatkowo proponujemy „pozycjonowanie strony” tzn. dbanie o to, żeby Państwa domena była widoczna na czołowych miejscach w wyszukiwarce

Zainteresowanych prosimy o kontakt poprzez mail, formularz znajduje się w zakładce Kontakt.